MURU NIITMINE

Niitmine

OÜ MURUEKSPERDI TEHNIKA

Tööde järjekord:

  1. niitmine trimmeriga;
  2. niitmine kogujaga niidukiga ja/või multseriga;
  3. jääkide pakendamine kilekottidesse;
  4. kõnniteede jt. kohtade puhastamine niitmisjääkidest;
  5. kilekottide teisaldamine.

Kogu töö teostatakse OÜ MURUEKSPERDI töövahenditega, milleks on professionaalset aiatöötehnikat tootvate firmade toodang, mis tagavad kiire ja kvaliteetse töö:

Jonsered 13,5 hobujõuline 107 cm laiune multserniiduk, lisavarustusena koguja.

SOOVITUSED KODUAIAS

Kõige ilusama muru saab käsitsi niites, kuid suurte murupindade puhul on see väga aeganõudev ja kulukas.
Tarbemuru, mis on levinuim murutüüp, niidetakse kevadel 1 korda nädalas 2-3 cm kõrguselt, suvel 1 kord nädalas 2 cm kõrguselt. Kvaliteetmurusid niidetakse sagedamini, 1-2 korda nädalas ning madalamalt 1,5-2 cm.
Sealt, kust niidukiga on raske niita, tuleks kasutada trimmerti või aiakääre. Sellisel juhul saame ühtlase ja ilusa murupinna.
Niitmisjääke on kõige lihtsam eemldada kogujaga niidukiga, aeganõudvam on rehitsemine. Tarbemuru jääke ei pea iga kord koguma, nad on murule väetiseks. Aga seda ainult juhul, kui niitmistsüklid ei ole väga pikad. On võimalik kasutada multsertehnikat, mille puhul niidetud muru purustatakse väikesteks tükkideks, mis vajuvad mulla pinnale ning niitmispind on sile ja puhas.
Kvaliteetmuru niitmisjäägid tuleb igakordselt koguda. Loodusliku väetise vähesuse tõttu tuleb sedatüüpi murusid ainult sagedamini väetada.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

KONSULTATSIOON

info@muruekspert.eu

Tel: 51 14 711

HINNAPÄRING

andres@muruekspert.eu

Tel: 50 26 570